JESTEŚMY NA URLOPIE 10-17 CZERWCA
 
facebook youtubeinstagram
Tradycja coś nowego, coś starego, coś niebieskiego, coś pożyczonego! 0
Tradycja coś nowego, coś starego, coś niebieskiego, coś pożyczonego!

Angielska tradycja, która zagościła na całym ślubnym świecie.

”Something old, something new, something borrowed, something blue, and a sixpence in your shoe”.

„Coś starego, coś nowego, coś pożyczonego, coś niebieskiego i sześć pensów w bucie”.


COŚ POŻYCZONEGO
Pożyczony element w garderobie panny młodej ma zapewnić przychylności rodziny męża. W ubraniu panny młodej coś pożyczonego to najczęściej wsuwka do włosów torebka lub element biżuterii.

COŚ NOWEGO
Jest to jeden z najłatwiejszych punktów do wykonania, bo która panna młoda 👰 nie ma czegoś nowego? Coś nowego to symbol rozpoczęcia nowej drogi życiowej. 

COŚ STAREGO
Stara rzecz ma symbolizować szacunek do tradycji. Coś starego daje jasny sygnał, że ślub nie będzie powodem do zerwania kontaktów rodzinnych. Najczęściej panny młode wybierają rodzinną biżuterię, bardzo dobrym pomysłem jest wpięcie babcinej broszki do bukietu ślubnego.

COŚ NIEBIESKIEGO 
Kolor niebieski symbolizuje czystość, skromność oraz miłość. W starożytnym Rzymie wzorując się na niebieskich szatach Matki Bożej panny młode do ślubu ubierały niebieskie suknie a zwyczaj ten utrzymywał się do XIX wieku. Kolor błękitny pannie młodej ma zapewnić pomyślność, potomstwo i wierność męża. Najczęściej wybieranym elementem garderoby jest podwiązka z niebieskim dodatkiem.

 6 PENSÓW W BUCIE
Ta tradycja w Polsce nie zyskała popularności, jednak znajdują się Panny Młode, które, aby mieć gwarancje szczęścia do swojego buta wkładają 10 zł. Wytańczone pieniądze mają zapewnić małżeństwu stabilizację finansową,

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl