Opcje przeglądania
Dostępność
Wysyłka w

PROSIMY ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA TERMIN REALIZACJI PODANY PRZY PRODUKCIE.

Podany termin w dniach roboczych. Ze względu na wysoki sezon komunijny mogą wystąpić opóźnienia. 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

AleDekoracje: I Komunia Święta

I Komunia Święta to szczególny czas w życiu każdego chłopca i dziewczynki, to dzień wyjątkowy dla rodziny, klasy i parafii. Cały kościół tonie w kwiatach, białe dekoracje są symbolem czystości serca i duszy. Wokół zgromadzeni bliscy… szczególna liturgia, muzyka i śpiew i moment przekroczenia jakże ważnego dla młodego człowieka progu duchowości.

I Komunia Święta to czas przygotowań, wytężonej pracy nie tylko dzieci, ale ich rodziców, babć, dziadków, to cała masa drobiazgów, które złożą się na szczególną oprawę tego święta. Jak wiele potrzeba by ten dzień zamienić w duchową ucztę? Co sprawi, że młodzi ludzie będą bliżej i mocniej odczuwać wyjątkowość sakramentu, do którego przystąpią? AleDekoracje pomogą Wam przejść ten dzień wyjątkowo. 

Wszystko zaczyna się od ołtarza
O sprawy duchowości zadba kapłan. O reszcie trzeba pomyśleć samemu. Zacznijmy więc od dekoracji kościoła. Dziś rodzice mają naprawdę wiele możliwości. Spójrzmy jak udekorować świątynię, by w tym dniu była po prostu jedyna w swoim rodzaju.
Dekoracje komunijne mogą zawierać spersonalizowane ozdoby i takie, które będzie można później wykorzystać przy innych okazjach. Wyobraźmy sobie ogromną, 60- cio centymetrową, lustrzaną Hostię IHS, wykonaną ze sklejki lub pleksi, ze złotymi czy srebrnymi literami, efektownie ustawioną na ołtarzu przed stołem liturgicznym, albo zawieszoną gdzieś przy nawie. To nie tylko duchowa ozdoba, ale także serce tego wydarzenia, jakże chętnie filmowana i fotografowana na pamiątkę. Może być też darem dla parafii, później wykorzystanym np. w czasie innych świąt kościelnych (Hostia może być niesiona w procesji Bożego Ciała, wystawiana podczas nabożeństw itp.).

Dekoracje są kluczem tego dnia. W młodych umysłach stają się iskrą rozpalającą delikatne zmysły i prowadzącą do sedna istoty Komunii Świętej. Bo oto przy tonącym w kwiatach klęczniku rodzice ustawili serca z imionami dzieci pierwszokomunijnych, a napis „I Komunia Święta” umieszczony nieopodal, jakże mocno uświadamia po co przyszli tu dziś do kościoła.

Pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy Świętej to duże przeżycie, ale i te chwile kiedyś się kończą. Po nich jest czas na życzenia i sesję zdjęciową. Dzieci ustawiają się przed dekoracjami i to także moment, który zatrzymany w kadrze pozwoli po wielu latach z sentymentem wspominać te przeżyte w dzieciństwie chwile. Warto więc zadbać o detale, bo to one nadają charakteru oprawie liturgicznej.

Rodzinne przyjęcie, czyli emocji część dalsza
Kończy się czas oficjalny, a zaczyna ten swobodniejszy. Zaproszeni goście udają się z nami do restauracji, domu, na przyjęcie pierwszokomunijne. Miejsce to zazwyczaj ozdabiamy kwiatami i dekoracjami komunijnymi. Pięknie w tym dniu prezentować się będzie drewniany napis na ścianie I Komunia Święta z imieniem córki lub syna. Jeśli zapraszamy więcej gości, warto przy talerzu każdego z nich postawić imiennik, wówczas będziemy mieć pewność, że każdy szybko znajdzie swoje miejsce.
W tym dniu nie powinno zabraknąć prezentów, ale te najlepsze to takie, dzięki którym po latach będzie można obudzić wspomnienia. Drewniana skrzynka na Pismo święte ze szczególnym grawerem? Może drewniane serce z pamiątkowym wpisem? Warto także pomyśleć o specjalnej ozdobie ciast. Topper I Komunia Święta z imieniem dziecka komunijnego to coś, co stało się już tradycją komunijną. Nie może więc go zabraknąć na świątecznym torcie. Wszystko to sprawi, że ten dzień nie będzie już zapomniany. Trzeba też pamiętać, że nasze ozdoby na zawsze utrwalone zostaną na zdjęciach czy filmie z uroczystości.

Gdy żegnamy już gości
Przyjęło się już, że gości żegna się drobnym upominkiem. Kilka lat temu modne były krówki ze zdjęciem dziecka, ale teraz odchodzi się już od tego pomysłu. Papierek po cukierku lądował w śmietniku co sprawiało przykrość rodzicom i najważniejszemu w tym dniu młodemu człowiekowi. Warto pomyśleć o trwałej pamiątce, która sprawi przyjemność bliskim, a i na długie lata pozostanie w rodzinie. Mogą to być na przykład magnesy- upominki dla gości komunijnych, czy specjalnie przygotowane na ten dzień serduszka z napisami.
Niech ten dzień będzie wyjątkowy, niezapomniany, a dzięki dekoracjom jeszcze bardziej duchowy.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl